פתיחת סתימת ביוב – 3 דרכי פעולה
ינואר 3, 2018
ביובית במבשרת ציון
נובמבר 1, 2018
הצג הכל

ריח רע, מים עומדים, חרקים, זוחלים וג'וקים שמגיעים לאזור: כולם ואחרים יכולים להעיד על כך שיש לכם סתימה בביוב שעלולה להתרחש באזור מגורים משותף או פרטי.

אבל מהן הסיבות שבגללן מתרחשת סתימה בביוב? וכיצד פותחים סתימה בקלות? כל התשובות בהמשך.

סתימות בביוב עלולות להתרחש מסיבות רבות, בין אם בשל השלכה של מוצרים שאינם מתאימים לאסלות או לכיורים, בין אם בשל הזנחה והעדר טיפול במערכות הדוודים והצנרות, בזמן שסתימה יכולה להתרחש עקב הצפה של מערכת הביוב כמו גם בשל שמנים ולכלוכים שהצטברו בביוב ומקשים עליו לבצע את פעולת הניקוז בצורה נכונה.

כיצד אפשר לאתר את מקור הבעיה ולטפל בה?

אם אתם רוצים לפעול באופן עצמאי או באמצעות אנשי המקצוע על מנת להפטר מסתימה לא נעימה בביוב, חשוב לנקוט בצעדים הבאים:

איתור מקור הסתימה – נסו לאתר את מקור הסתימה ולהבין מאיזה פתח ביוב היא מגיעה. בבתים משותפים קיימים חדרי ביוב ודוודים באמצעותם אפשר לבדוק האם משם מגיעה הסתימה או שמא מדובר בסתימה באחת הדירות בבניין, תוך שיש לבדוק עם השכנים שלכם אודות מצב הביוב ומצב הצנרת בדירתם.

אם אתם גרים בבית פרטי, יש לבדוק את כל המקומות בהם ניקוזי ביוב ולהבין היכן ישנם מים צפים ועומדים שאינם זזים בעת הפעלת הכלים הסניטריים.

בנוסף, מומלץ להיעזר בחברות העוסקות בפתיחת סתימות או באיש מקצוע פותח סתימות שיכול לאתר את מקור הבעיה וגם לפתור אותה.

בחירת חומר לפתיחת סתימות – נסו למצוא באתרים שמספקים חומרי ניקוי חומר פותח סתימות באמצעותו אפשר לנסות לפתוח את הסתימה, בעיקר שהמקור נמצא דווקא בתוך הבית, כמו למשל במקלחת, במטבח או בשירותים.

את החומר יש להכניס אל תוך ניקוז הביוב לפי הוראות השימוש, אך יש לעשות זאת בנקיטת זהירות תוך הגנה על הפנים, הפה והאף מפני ריח חזק והגנה על הגוף באמצעות בגדי עבודה, שימוש בכפפות ונעילת נעליים גבוהות.

שירותי ביובית – במידה ואתם שמים לב כי הסתימה עדיין קיימת וכי הביוב עדיין מפיץ ריב רע ועולה על גדותיו, צרו קשר עם חברת "ביובית" המספקת שירותים פתיחת סתימות בכל רחבי הארץ.

החברה עובדת עם משאית ביובית מיוחדת שבאמצעות צינור יניקה וצינור ניקוי: שואבת את הלכלוכים, מנקה את הביוב ופותרת כל בעיה שגורמת לסתימה במערכות הצנרות והביוב. בכך תוכל כבר לחזור לשגרה ולאורח חיים נעים ואיכותי במהירות.

שינוי גודל פונט
ניגודיות