משאבות ביוב והתרומה שלהן למערכת הביוב

משחררים את הסתימה: ביובית ופתרונות אחרים
ינואר 3, 2018
פתיחת סתימת ביוב – 3 דרכי פעולה
ינואר 3, 2018
הצג הכל

תקלות מתרחשות בכל בית פרטי ובכל בית עסק, בין אם מדובר בתקלות בניקוז מי השפכים ובין אם מדובר בסתימה שמביאה עמה ריחות לא-אטרקטיביים (בלשון המעטה). במצבים האלה אנחנו מחפשים כל פתרון איכותי שקיים, ואחד הפתרונות הטובים הוא הזמנת משאבות ביוב. המשאבות הללו מאפשרות לנו לשאוב את מערכת הביוב ולנקז את המים, כאשר קיימות שתי משאבות עיקריות – משאבות ביוב טבולות או משאבות ביוב טבולות שטוחנות מוצקים. שתי החלופות הללו טובות ופועלות באופן זהה למדי: הפסולת נשאבת, הלכלוך יוצא החוצה, והמערכת נותרת נקייה ותקינה כפי שהייתה קודם.

 

מה ההבדל בין משאבות ביוב שונות?

אמנם שתי החלופות פועלות באופן זהה, אבל בכל זאת קיימים ביניהן כמה הבדלים עיקריים. בראש ובראשונה, משאבות ביוב טבולות מוגדרות כמשאבות ביתיות שמשמשות אותנו לשאיבת מים או ביוב בקומות נמוכות או תחת הקרקע. הדוגמאות הנפוצות ביותר הן חניונים ומרתפים שמשמשים לדיור או לעסקים. משאבת הביוב למעשה תותקן בתוך בור ועם רכיב ייחודי מתבצעת פעולת ויסות שמאפשרת את שאיבת השפכים. במצבים רבים אחרות הבעיה נובעת מרכיב מוצק שנתקע במערכת, כדוגמת מטלית או תחבושת היגיינית. אם זה המצב נדרשות משאבות ביוב טוחנות. התקלות הללו נפוצות לא פחות, ואולי אף יותר.

 

האם יש טעם לקנות משאבות ביוב?

אם נדמה לכם שאתם צריכים משאבת ביוב בבית, ולו רק כדי שתהיו ערוכים לכל הפתעה לא נעימה, כדאי לזכור שגורם מקצועי יוכל לבצע את הפעולה טוב ומדויק יותר. אז נכון, קיימות היום גם משאבות ביוב שיתאימו לשימוש ביתי, והן יספקו פתרון לתקלות בבית (או במרתף, כאמור). השאלה העיקרית היא מה הספק המשאבה, שאלה שהתשובה עליה תכריע גם עד כמה המשאבה תוכל לפעול ביעילות. יתרה מכך, אם אתם מזמינים משאבות ביוב כדאי שתמצאו מקום טוב לאחסן אותן, שכן מדובר במשאבה רחבת ממדים, וככל שהיא מקצועית יותר – כך היא גדולה יותר. כדי לחסוך את הזמן, את העלויות ואת שטח האחסון שאין לכם, עדיף להזמין את המומחים כדי להתמודד עם התקלות כשהן מתרחשות, ולהבטיח לעצמכם בית נקי ונטול סתימות עד כמה שאפשר.

 

המצבים האידאליים עבר משאבות ביוב

יש לא מעט סיבות טובות להזמין משאבות ביוב, והסתימות נמצאות בראש הרשימה בעיקר משום שהן נפוצות ומוכרות לכולנו. עם זאת, גם בעיות שונות במערכת המים העירונית עשויות לדרוש משאבת ביוב מקצועית, והצפות מחייבות טיפול מהיר ומדויק. משאבות ביוב יספקו את המענה הדרוש, אבל עם גוף מקצועי שיודע לתפעל את המשאבה, לזהות את הבעיה ולטפל בה באופן מלא, זה בדיוק מה שיעשה את ההבדל. יש הרבה דברים שאפשר לעשות לבד, אבל עם חברה מקצועית אפשר להסיר דאגה מליבנו וליהנות מהתוצאה המדויקת לאורך זמן.

 

 

שינוי גודל פונט
ניגודיות