מה הן משאבות ביוב – ומתי נזדקק להן?

בבתים רבים בישראל קיימים היום חללים שנבנו תחת פני הקרקע ובעיקר – תחת קו הביוב. בבתים פרטיים אפשר למצוא מרתפים, בחלקם אף מתגוררים בני משפחה קרובים יותר או פחות, או דיירים המשלמים שכירות כמקובל בכל דירה אחרת. בבניינים רבי קומות ניתן למצוא גם מקלטים או חניונים תת קרקעיים, שנמצאים גם הם תחת קו הביוב. במצבים אלה אנחנו עשויים להתקל בפני בעיה הנובעת מכך שחדרי השירותים התת-קרקעיים מתקשים לפנות את מי הביוב אל המערכת הראשית. בעיות מהסוג הזה מקשות מאוד על המגורים תחת קו הביוב, על השכרת השטח או על כל שהות, קצרה ככל שתהיה, במקומות אלו. מצד שני, יש פתרון פשוט למדי שיאפשר להפוך את קומת המרתף לקומה הראויה למגורים, והפתרון הזה הוא משאבת ביוב. אם כן, מהן למעשה משאבות ביוב, וכיצד הן פועלות?

המנגנון של משאבות ביוב

באופן כללי, משאבות ביוב ממוקמות בצינור הראשי, המקום שאליו נאסף הביוב מכל החדרים השונים בבית, גם אם יש לכם רק חדר רחצה אחד, וגם אם יש לכם שלושה. משאבות ביוב הן משאבות אשר טבולות בתוך המים (ומכאן שמן הנוסף – משאבות טבולות). כדי שהמשאבה תחיל לפעול היא זקוקה לסימן ברור, והסימן הזה הוא לרוב מעבר של המצוף הקיים בה מעל לרף מסוים, מה שמעיד על שימוש במים באחד הכיורים, בשירותים או במקלחת. כעת תחל המשאבה לינוק את הנוזלים השונים ישירות אל צינור הביוב הראשי, זה שנמצא מעל גג דירת המרתף או מעל המקלט. אם למדנו עוד בבית הספר שמים יורדים תמיד מטה – מה שמסביר מדוע הסתימות קורות לעיתים רבות דווקא בדירות שנמוכות מקו המים – הרי שמשאבות ביוב מבצעות את הפעולה ההפוכה. זהו הפתרון שמאפשר לנו לתכנן מטבחים, שירותים וחדרי רחצה גם במקומות נמוכים יותר.

אנו מיומנים בהתקנת משאבות ביוב ובטיפול בתקלותמשאבות ביוב טוחנות

סוג נוסף של משאבות ביוב הוא משאבות טוחנות, שעל אופי פעולתן אפשר ללמוד לא מעט מתוך השם בלבד. המשאבה הטוחנת מורכבת ממספר סכינים חדות שטוחנות את הפסולת המועברת היטב, ורק לאחר מכן מעבירות אותה אל מערכת הביוב הראשית. פעולת הטחינה היא אחת הדרכים היעילות למנוע הופעתן של סתימות כמו גם תקלות ביוב אחרות, והשימוש במשאבות ביוב אלו נעשה גם לרוב בבתים שבהן מערכת הביוב נמצאת מעל לקו הביוב. פתרון יעיל מאוד, בוודאי אם אתם נעזרים בבעל מקצוע מנוסה ומיומן שיודע בדיוק מה הוא עושה וכיצד יש להתקין משאבות ביוב, בין אם מדובר במשאבות טוחנות ובין אם במשאבות טבולות.

הדרך הנכונה להתקין משאבות ביוב

תקלות רבות הקשורות לצנרת או למערך הביוב מחייבות אתכם להיעזר באנשי מקצוע, ולרוב יזכה האינסטלטור להיקרא למשימה החשובה. עם זאת חשוב לבדוק מראש האם השרברב שלכם אכן מיומן בהתקנת משאבות ביוב ובטיפול בתקלות שעשויות להופיע בהן לאורך הדרך. כדי שתוכלו להיות בטוחים מוטב שתבדקו היטב בידי מי אתם מפקידים פרויקט רגיש כל כך, ותבחרו בחברה מקצועית ואמינה כמו רפאל ביוביות, שמקפידה להעניק ללקוחותיה את הפתרונות הטובים ביותר הקיימים היום. זאת כדי שתוכלו להמשיך וליהנות מאיכות החיים הגבוהה שמגיעה לכם, וזו שהתרגלתם אליה.

שינוי גודל פונט
ניגודיות