משחררים את הסתימה: ביובית ופתרונות אחרים

הפתרון לבעיות ביוב בהרצליה – ביובית
ינואר 3, 2018
משאבות ביוב והתרומה שלהן למערכת הביוב
ינואר 3, 2018
הצג הכל

כמה נפלא היה לו היינו יכולים ליהנות ממים זורמים כל החיים, בשקט, בלי תקלות, בלי ריחות בלתי נסבלים ואם אפשר, גם בלי אנשי מקצוע שיעלו לנו כסף. אלא שאנחנו חיים במציאות שבה תקלות ביוב וצנרת מתרחשות כל הזמן, ואם אנחנו מתחזקים נכון ונעזרים בגורם מקצועי כשתקלה מתרחשת, אפשר לא רק לטפל בה – אלא גם להשיג שקט תעשייתי לאורך זמן. אז איך עושים את זה, ואיך ביובית נכנסת לתמונה?

 

תקלות קלות – נזילה בצינור

לפני שנכיר את המושג ביובית כדאי להכיר כמה תקלות שנחשבות לקלות, אבל עדיין דורשות טיפול יסודי. נזילת מים היא דוגמה טובה, כאשר במקרים רבים מדובר בצינור שדורש החלפה. גם כאן המצב יכול להיות מורכב קצת יותר, בוודאי אם החלק שדורש החלפה כלל איננו חשוף (אלא מסתתר מאחורי הקיר), אבל עם פתרונות מודרניים אפשר לאתר את המיקום המדויק של התקלה. גם אסלה סתומה היא תקלה די מוכרת, ולרוב היא מעוררת את חשדם של בני הבית לעבר בנות המין היפה שאולי (רק אולי) השליכו אל האסלה מוצרים היגייניים שאין להם מקום. אלא שזו לא תמיד הסיבה לסתימה מהסוג הזה, ובמקרים רבים היא בהחלט לא הסיבה. תהא הסיבה אשר תהא, במצבים מהסוג הזה אנחנו נוטים לשלוף מהבוידעם את הפומפה, אבל אם היא לא משיגה את המטרה – אתם עשויים להזדקק לשירותיה של ביובית, וזה בדיוק הזמן להבין מה זה אומר.

 

ביובית – המשאית שתטפל בסתימה

כשהבעיה מורכבת והסתימה לא נפתרת, ייתכן שיש צורך בפעולה קצת יותר פולשנית והרבה יותר יסודית. הפעולה הזו כוללת ביובית, משאית אדירה שמזרימה מים או לחלופין, יונקת את המים המטונפים מהמערכת התקולה. עם צינור ארוך וחזק נשאבים מי השופכין, הלכלוך והפסולת מהמערכת אל מכלי השאיבה הגדולים. כמובן שהפעלת ביובית אפשרית רק עם בעל מקצוע מיומן ששולט במשאית האדירה ויודע איך לתפעל אותה. בנוסף, רק חברה מקצועית תפעל באופן חוקי ועם כל האישורים הנדרשים, שכן את הפסולת הנשאבת יש לפנות לאתר פסולת ייעודי בלבד, כזה שהוסמך לכך, ועם רישיון מתאים.

 

מתי נשתמש בביובית?

באופן כללי ביובית משמשת אותנו לטיפול בסתימות במערכת הביוב, תקלה נפוצה למדי – בעיקר בקומות נמוכות, ובפרט במרתפים. כך, אם אתם מתכננים להפוך את המרתף ליחידת דיור או למשרד, כדאי לבדוק מראש את תקינות המערכת ולבצע התאמות נדרשות כדי למנוע את התקלות במידת האפשר. ביובית אמורה לסייע לנו בפתרון התקלות הללו וגם להבטיח שקט מוחלט לאורך זמן, כך שאם אתם מתמודדים עם תקלה חוזרת ונשנית שפוגעת באיכות החיים שלכם, ביובית בהחלט הפתרון האידאלי להתמודדות עם הסיטואציה. היא לא רק פותרת בעיות, היא גם משפרת את פעילות המערכת, וזה נושא חשוב לא פחות.

 

 

שינוי גודל פונט
ניגודיות