משאבות ביוב והתרומה שלהן למערכת הביוב
ינואר 3, 2018
איך אפשר לפתוח סתימה בביוב?
אוקטובר 11, 2018
הצג הכל

הריח בבית כבר בלתי נסבל, השירותים סתומים ובכל פעם שאתם פותחים את הברז בכיור אתם מתפללים שהחוויה הזו תעבור בשלום. אם התרחיש הזה מוכר לכם קצת יותר מדי טוב, סביר להניח שאתם מתמודדים עם סתימה במערכת הביוב, מצב שהטיפול בו נדרש לא רק במהירות אלא בעיקר ביעילות רבה. פתיחת סתימת ביוב היא ללא ספק אפשרית, ויש שלוש דרכי פעולה עיקריות בשלב הזה: אתם יכולים לנסות ולטפל בבעיה לבד, להזמין אינסטלטור או להיעזר בביובית לצורך פתיחת סתימת ביוב. עכשיו בואו נכיר כל חלופה קצת יותר לעומק, כדי שתוכלו לקבל את ההחלטה ולבחור את הדרך שמתאימה לכם יותר.

 

1 – עשה זאת בעצמך

מי שאוהב להרגיש שהוא מטפל בבעיות מהסוג הזה לבדו יכול לנסות ולבצע פתיחת סתימות ביוב. ישנם חומרים שונים בהם ניתן להשתמש, והם כוללים רכיבים כימיים. הבעיה המרכזית בשיטה הזו היא שהרכיבים החזקים פועלים גם לרעתנו – הם עשויים לפגוע בצנרת עצמה, והם גם לא מנקים את כל השטח אלא את הנקודה המדויקת שבה הסתימה מתבצעת. המשמעות היא שגם התוצאה שתשיגו תהיה קצרת טווח ובתוך זמן לא רב תיאלצו להתמודד מחדש עם התקלה שתחזור.

 

2 – אינסטלטור לצורך פתיחת סתימות ביוב

דרך פעולה נוספת כוללת את איש המקצוע שכולנו מכירים היטב – האינסטלטור, או השרברב לחובבי העברית. האינסטלטור שלכם הוא זה שיוכל לפתוח את הסתימה עם מכשיר ייחודי וחומרים חזקים במיוחד. עם זאת, מומלץ לזכור שהציוד והחומרים שבידיו של האינסטלטור אולי חזקים יחסית (בהשוואה לאלה שתרכשו בעצמכם) אבל הם לא מסייעים בניקוי השמנים והשאריות שנותרו בצדי מערכת הביוב, מה שאומר שגם הפתרון הזה יהיה (לרוב) קצר מועד. אם אתם מחפשים פתרון איכותי יותר לצורך פתיחת סתימות ביוב, דרך הפעולה השלישית היא כנראה זו שתתאים לכם קצת יותר.

 

3 – ביובית כפתרון ארוך טווח

ביובית היא אותה משאית גדולה עם מיכל ענק ומערכת שאיבה ייחודית שמאפשר לנו לשאוב את הלכלוך שהצטבר בביוב – וגם לנקות אותו באופן יסודי. פתיחת סתימת ביוב נעשית הרבה יותר יעילה עם המשאית הזו, שמאפשרת לנו להגיע למקומות עמוקים ואפלים למדי, אלה שהציוד הרגיל פשוט לא מסוגל להגיע אליהם. לאחר השלמת הפעולה יועברו מי השופכין והפסולת שהצטברה בהם אל אתר פסולת מורשה. המשמעות היא שהטיפול הזה דורש רק גורם מקצועי שפועל באופן חוקי ועל פי תקנות המשרד להגנת הסביבה. אם תפעלו נכון ובזהירות, ותבחרו חברה המציעה שירותי ביובית, תגלו שהמשימה של פתיחת סתימות ביוב קלה יותר ממה שנדמה לכם. עם גורם מקצועי, ניסיון וכל ההיתרים הנדרשים, תוכלו להיות בטוחים שהתקלה תיפתר, הלכלוך ייעלם מהצנרת, הביוב יחזור למצבו התקין והריח הזה שליווה אתכם בזמן האחרון כבר לא יהיה שם.

 

 

שינוי גודל פונט
ניגודיות