מתי נדרש לבצע שאיבת בורות ביוב?

בכל בניין דירות בישראל ישנו בור ביוב, והוא משותף לכל הדיירים במבנה. בבור הביוב נאספים השפכים מכל הדירות בבניין, כאשר השימוש התדיר בו עשוי להוביל לסתימות ולהצפות בהיעדר טיפול מתאים. התחזוקה השוטפת היא, אם כן, בגדר הכרח, כאשר הדרך האידאלית לעשות זאת היא באמצעות שאיבת בורות ביוב. פעולה חיונית זו תעזור לכם לשמור על בריאותם של השוהים במקום ועוד יותר מכך – היא תחסוך לכם את הריחות הרעים ואת הפגיעה הדרמטית באיכות החיים שלכם, ושל השכנים. כאשר הביוב עולה על גדותיו הצנרת שלכם עומדת להיסתם, והמפגע התברואתי המובטח יביא גם לחיידקים ולשחרור גזים רעילים שיגרמו לריח הרע להיראות כמו צרה חסרת חשיבות. אם כן, כיצד ניתן לבצע שאיבת בורות ביוב באופן יעיל ונכון?

שאיבת בורות ביוב באמצעות ביובית

אם בור הביוב שלכם עולה על גדותיו, סביר להניח שאתם זקוקים לפתרון מהיר ויעיל שיעזור לכם לשאוב את הפסולת, את השמנים ואת הלכלוך שהצטבר. כל עוד תימנעו מטיפול בהצפה, המצב רק יחמיר. אם כן, זה בדיוק הזמן להזעיק חברה המתמחה במתן פתרונות שאיבה. החברה תדאג להציב לרשותכם ביובית, משאית גדולה הנושאת עליה מיכל קיבול שיוכל להכיל את מי השופכין. הלחץ הגבוה שיופעל על מי השופכין הוא שיוביל לשחרור הסתימה ולטיפול מידי בתקלה. רצוי לזכור פרט נוסף בעל חשיבות רבה, והוא שמי שופכין ניתן להעביר לאתרים מורשים בלבד. זוהי נקודה קריטית שכן טיפול לקוי במי השופכין יסב נזק סביבתי משמעותי מאוד, וכדי להימנע מכך קיימים כיום מספר אתרי פסולת מורשים שיודעים כיצד לטפל בפסולת המועברת אליהם.

ביובית – איך זה עובד?

בעוד סתימות בכיור המטבח או בשירותים ניתן, במקרים מסוימים, לפתור בכוחות עצמנו – שאיבת בורות ביוב היא סיפור אחר לחלוטין. כמות השופכין המגיעה אל בורות הביוב היא כמות עצומה, מה שהופך את תהליך הפינוי למורכב הרבה יותר. יתרה מכך, בור הביוב עשוי לפלוט גם גזים רעילים, ומכאן שהטיפול בבור מחייב אמצעי מיגון ובטיחות מיוחדים. ניסיונות לפנות את מי השופכין ללא ציוד מיגון עשוי להוות סכנה ממשית הן לגורם המטפל, והן לאחרים בסביבתו. באופן דומה רצוי להימנע משאיבה ידנית של שופכין שהצטברו במקומות נמוכים יותר, כדוגמת המרתף או המקלט. חברות המתמחות במתן שירותי ביובית ובביצוע שאיבת בורות ביוב הן החברות האידאליות לביצוע המשימה באופן מקצועי ובטוח יותר. המשאית תוכל להגיע עד לשורש ההצפה, או בסמוך אליו, ולבצע את הפעולה באופן מדויק ובזמן קצר מאוד.

חשיבות הטיפול המקצועי

כדי להימנע מסכנות תברואתיות וממפגעי בטיחות חמורים, שאיבת בורות ביוב חייבת להתבצע על ידי חברה מקצועית בלבד. חשוב להדגיש נקודה זו ולזכור שאין חברות רבות שיכולות להציע פעולה מדויקת ונכונה של הביובית לשאיבת מי השופכין ולפינוי השמנים התעשייתיים והחומרים המסוכנים הקיימים בבור הביוב. טיפול לקוי יסכן את בריאותם של דיירי המבנה. חברת רפאל ביוביות מכירה היטב בחשיבות הטיפול האיכותי והמדויק, ועם הצוות המקצועי שלה, עם הציוד המתקדם ועם הניסיון הרב, היא מעמידה לרשותכם מגוון פתרונות יעילים שיאפשרו לכם לטפל בבעיה בזמן הקצר ביותר, ובצורה הטובה ביותר.

שינוי גודל פונט
ניגודיות